Būreliai


Pirmas žingsnis jau žengtas – Coder Dojo mentoriai jau apsilankė jūsų mieste ir būrys moksleivių užsiėmimo metu turėjo galimybę prisiliesti prie programavimo ir patirti kokį džiaugsmą gali teikti pažinimas. Tad koks yra antrasis žingsnis? Coder Dojo būrelio įsteigimas! Mūsų tikslas yra užkrėsti vaikus programavimo SUPERGALIOMIS pirmojo susitikimo metu, o tuomet bendruomenės iniciatyva įsteigti Coder Dojo būrelį jūsų mieste. Kurkime klestinčią Lietuvą skaitmeninėje ateityje kartu!

Kas yra Coder Dojo čempionas?

Coder Dojo čempionas yra žmogus, kuris nusprendė savanoriškai rūpintis Coder Dojo būrelio įsteigimu, vykdymu ir priežiūra. Šiam žmogui jo bendruomenės gerovė yra tokia svarbi, jog jis pasiryžo dovanoti savo bendruomenės jaunąjai kartai Coder Dojo programavimo SUPERGALIŲ.

Įsteigus Coder Dojo būrelį, čempionas tampa tuo žmogumi, kuris pasirodo užsiėmimuose, atidaro duris susidomėjusiems bei užtikrina, kad viskas vyksta pagal planą. Galima sakyti, kad čempionas yra Coder Dojo būrelio "direktorius" :) .

Tačiau čempionas neprivalo būti IT specialistas! Viskas, ko jam reikia, tai užsivedimas siekiant Coder Dojo misijos įgyvendinimo. Jei moki organizuoti renginius, suburti žmones (taip taip, net rasti IT profesionalą atokiame Lietuvos miestelyje), jei degi noru padėti savo bendruomenės jaunąjai kartai judėti koja kojon su moderniu pasauliu, tu - idelus Coder Dojo čempionas. Coder Dojo būreliai yra įsteigiami tik čempionų dėka. Būtent dėl to mes norime jums padėti tapti čempionu ir užauginti savo Coder Dojo būrelį.

Kas yra Coder Dojo būrelis?

Coder dojo yra vietinis, nepriklausomas, savanoriškai vykdomas programavimo klubas, priklausantis tarptautinei Coder Dojo bendruomenei. Coder Dojo būreliuose vaikai ir jaunuoliai (7-17 metų) mokosi programuoti, kurti svetaines, mobiliasias aplikacijas, programas, žaidimus ir kita. Čia gali būti mokomasi pagal Coder Dojo paruoštą nemokamą mokomąją medžiagą arba pagal mentorių savarankiškai paruoštą medžiagą, atitinkančią jų kompetencijas. Kiekvieno Coder Dojo būrelio veikla yra išskirtinė, tačiau visuose būreliuose turėtų būti susipažįstama su programavimu, programinės įrangos kūrimo pradmenimis, technologijos "perkandamos" dirbant ir grupėje, ir savarankiškai.

Coder Dojo būrelius įsteigia čempionas, o jų veiklą vykdo ir prižiūri savanoriai – mentoriai. Tai gali būti IT specialistai, IT mokytojai ar kiti žmonės, turintys bent minimalias IT žinias. Coder Dojo turi stiprų narių bei savanorių tinklą, kuris šiuo metu aprėpia per 400 būrelių 43 šalyse.

Pagrindinis Coder Dojo būrelių tikslas yra suburti panašiai mąstančius žmones ir paskatinti juos dalintis savo darbo patirtimi su jaunimu. Coder Dojo įsteigimas mieste paverčia programavimo mokymąsi įdomia, socialine ir programavimo SUPERGALIŲ suteikiančia patirtimi. Jis sujungia bendruomenes ir padeda joms siekti didesnių tikslų!

Kaip mes padėsime būrelių mentoriams ir čempionams?

  • Metodinė ir organizacinė pagalba;
  • Įvairūs kompetencijų tobulinimo mokymai, konferencijos ir susitikimai su Antanu Guoga;
  • Išskirtinės dalyvavimo didžiausiame Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH! sąlygos;
  • Neįkainojami patarimai kaip kryptingai organizuoti būrelio veiklą;
  • Galimybės įgyvendinti savo projektus ir svajones;
  • Narystė visos Lietuvos Coder Dojo čempionų klube, kuris palaipsniui plėsis į tarptautines erdves;
  • Dėkingi Lietuvos vaikai ir pasididžiavimas, jog ir tu prisidėjai kuriant klestinčią Lietuvą!

Esami būreliai


Panevėžys

Organizatorius
  Arnualdas Dalinda
Kada?
  Antrą ir ketvirtą mėnesio šeštadienį nuo 11 iki 13h
Kur?
  G. Petkevičaitės - Bitės viešojoje bibliotekoje
E-paštas
  arnualdas@dalinda.eu
Telefonas
  8 603 79811

Kazlų Rūda

Organizatoriai
  Marius Žitkus
Kada?
  Kas antrą šeštadienį, nuo 10 val.
Kur?
  Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje
E-paštas
  marius@zitkus.lt
Telefonas
  8 655 88600

Kėdainiai

Organizatoriai
  Tadas Jankūnas ir Violeta Stanevičienė
Kada?
  Penktadieniais nuo 15.00 val.
Kur?
  Kėdainių Atžalyno gimnazijoje, 305 kab.
E-paštas
  viostanster@gmail.com
Telefonas
  8 652 77973

Kaunas

Organizatoriai
  Evaldas Žvinklys
Kada?
  Kiekvieną ketvirtadienį nuo 16 val.
Kur?
  Kauno informacinių technologijų mokykloje
E-paštas
  evaldas.zvinklys@kitm.lt
Telefonas
  8 673 94653
Organizatoriai
  Rimantė Grumadaitė
Kada?
  Antradieniais 14 val.
Kur?
  Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje
E-paštas
  rimante.grumadaite@gmail.com
Telefonas
  8 605 30216

Šiauliai

Organizatoriai
  Marius Sketerskas
Kada?
  Penktadieniais, nuo 15 val. (8 pamoka)
Kur?
  Šiaulių Didždvario gimnazijoje
E-paštas
  marius.sketerskas@gmail.com
Telefonas
  8 612 95382

Mažeikiai

Organizatoriai
  Dovilė Karvauskienė ir Tomas Karvauskas
Kada?
  Ketvirtadieniais 16:30
Kur?
  Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje
E-paštas
  mezanskaite@gmail.com

Tauragė

Organizatoriai
  Sigita Macienė
Kada?
  Kiekvieną antradienį 15:00
Kur?
  Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija, 220 kab.
E-paštas
  sigitamaciene@gmail.com

Šilutė

Organizatoriai
  Ovidijus Kulda
Kada?
  Kas antrą trečiadienį 15:00
Kur?
  Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
E-paštas
  ovidijus.kulda@silutevb.lt

Nori įsteigti Coder Dojo būrelį savo mieste?


1. Suburk savo komandą!

Ko negali padaryti vienas – gali padaryti su komanda. Tam, kad tavo Coder Dojo būrelis veiktų sklandžiai, surask bendraminčių, kurie padėtų tau vykdyti būrelio veiklą. Tai gali būti bet kas – bibliotekos darbuotojas, draugas, bedradarbis, o galbūt net vienas iš mūsų Coder Dojo mentorių. Nesidrovėk ir suburk šauniausią Coder Dojo komandą!

2. Užsiregistruok!

Pirmas žingsnis siekiant tapti oficialiu Coder Dojo būreliu Lietuvoje yra užpildyti šią registracijos formą ir papasakoti mums apie save bei savo būrelio planus šiek tiek daugiau. Kai tik užsiregistruosi, Coder Dojo Lietuva komanda galės tau padėti!

3. Surask vietą!

Tinkama vieta yra labai svarbi gerai būrelio veiklai. Mes rekomanduojame būrelių veiklą vykdyti bendruomenės erdvėse, tokiose kaip bendruomenės namai, biblioteka, mokykla, jaunimo centrai ir pan. Rekomenduojame paraginti vaikus atsinešti savo kompiuterius, tačiau būreliui tinkama vieta turėtų juos aprūpinti kedėmis ir stalais, interneto prieiga, elektros lizdais.

4. Suplanuok veiklą!

Suradęs savo komandą ir vietą būreliams, gali pradėti planuoti būrelio veiklą. Nuspręsk, kaip dažnai ir kokiu laiku susitiksite, kokiu būdu pranešite bendruomenei apie būrelį, kokių dalykų mokysite mokinius. Coder Dojo Lietuva komanda visuomet galės tau padėti – pasidalinti mokomąja medžiaga, patarti. Detalaus plano paruošti neturite, tačiau svarbu turėti bendrą viziją.

5. Surink mokinius!

Paragink tėvus, savo komandą ir mokinius užsiregistruoti ir sekti būrelio naujienas. Paprašykite mokyklų ir jaunimo centrų pasidalinti informacija apie jūsų būrelį. Padėti galime ir mes!

Rekomenduojame sukurti registracijos formą, kad matytumėte, kaip jums sekasi ir galėtumete lengviau bendrauti su mokiniais.

Registruok būrelį